Вихованець СДЮШОР «Динамо» Вадим Науменко посів восьме місце на чемпіонаті Європи з плавання, який завершився в Римі.

Це найкращий результат в історії українського спорта на дистанції 200 м комплексом за останні 25 років (з 1997 року), повідомляє обласне відділення Національного олімпійського комітету.

Крім того, результат 19-річного Вадима Науменка став кращим в історії одеського плавання в індивідуальних видах з 2004 року, коли Юрій Єгошин став сьомим на дистанції 100 м вільним стилем (49,84). В тому ж 2004-му Юрій став чемпіоном Європи в комбінованій естафеті.

Це був перший «дорослий» чемпіонат Європи для Вадима Науменка. В минулому році він став срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів, також на дистанції 200 м комплексом.

У фінальному запливі на дистанції 200 м комплексним плаванням Вадим Науменко показав час 2.01,65. Переможець — угорець Хуберт Косс – показав результат 1.57,72, у бронзового призера (португальця Габриеля Лопеса) – 1.58,34. Більше всього одеський спортсмен програв на третій 50-метрівці (брасом), де поступився суперникам від 1,2 до 2,2 секунди (2,2 – саме Лопесу). Кращим за інших вийшов заключний етап (кролем) – четвертий результат (29,54).

В півфіналі Вадим встановив рекорд України, фінішувавши з результатом 2.00,48, ставши восьмим на цій стадії.

Вадим виступав на цьому чемпіонаті ще в двох видах програми – 200 м вільним стилем і 200 м на спині, але у півфінал (топ-16) не відібрався.