Сьогодні на 75 році життя помер відомий одеський науковець Андрій Добролюбський.

 


Археолог, доктор історичних наук професор Андрій Олегович Добролюбський помер сьогодні, 28 вересня. Він народився 18 квітня 1949 року в Одесі у родині вчених. Закінчив історичний факультет Одеського університету та аспірантуру на кафедрі історії стародавнього світу і середніх віків під керівництвом проф. П. О. Каришковського. Працював науковим співробітником Інституту археології НАН України (1976-1986 рр.); зав. сектором археології Управління культури Одеського облвиконкому (1986-1989 рр.); керівником археологічної експедиції ЮНЕСКО-ICOM (1989-1992 рр.).

З 1992 року Андрій працював у Південноукраїнському національному педагогічному університеті в Одесі. Був обраний професором кафедри історії України Херсонського державного університету (1997), професором кафедри історії світових цивілізацій університету “Вища антропологічна школа” (Молдова, Кишинів). 1981 року захистив кандидатську дисертацію “Кочівники IX-XIV ст. на заході степового Причорномор’я”.

Протягом 50 років вчений займався археологічною роботою в Україні, Молдові, Середній Азії, на Північному Кавказі. Він був фахівцем із розкопок курганів, пам’яток античного часу та середньовіччя, сучасних міст Причорномор’я. Керував археологічними експедиціями: Чуфут-Кале (Бахчисарай, Крим), Ізмаїльська фортеця, Зільга (Осетія) за програмою ЮНЕСКО “Великий Шовковий Шлях” і археологічними розкопками в Одесі та Херсоні (1995-2006 рр.).

Професор Добролюбський був головою Чорноморської Асоціації археологів та аматорів старовини (Одеса), він – Почесний доктор Ерджійського університету (м. Кайсері, Туреччина, 1991 р.), Занесений до Dictionary of International Biography. Who’s Who of Intellectuals (11-th Edition. Cambridge, 1994), Академік АН Вищої школи України (2005 р.), автор книжок і публікацій у наукових журналах.

Прощання з Андрієм Добролюбським відбудеться 30 вересня, у суботу, о 12.00 у Головному корпусі Південноукраїнського національного педагогічного університету на Старопортофранківській, 26.

Ми висловлює співчуття родині та близьким видатного вченого.

.