Прокурори обласної прокуратури підтримували обвинувачення у суді стосовно членів організованої групи, що діяла в Одесі протягом 2014 року та спеціалізувалась на викраденні майна з приватних будинків.

По це повідомляє прес-служба Одеської обласної прокуратури. 

Організатором угруповання виявився житель Лиманського району. До складу групи увійшли ще троє чоловіків. Усі раніше притягувались до кримінальної відповідальності за вчинення тяжких злочинів.

Зловмисники ретельно готувались до вчинення крадіжок, тривалий час спостерігаючи за господарями будинків та вивчаючи їх розпорядок дня.

При цьому крадіїв не бентежив ані вік «жертв», ані їх матеріальні статки.

Гроші, ювелірні вироби, комп’ютерну техніку та інші цінні речі, викрадені з помешкань потерпілих, спільники здавали до ломбардів та реалізовували на «чорному ринку».

Дії злочинців були припинені правоохоронцями Одещини наприкінці 2014 року.

Загалом від їх протиправних діянь постраждали 13 власників пограбованих будинків, яким завдано шкоду у понад 700 тисяч гривень.

Дії крадіїв кваліфіковано за ч. 3 ст. 185, ч. 5 ст. 185 КК України.

За результатом розгляду справи організатора злочинної групи засуджено до 9 років 9 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна, а одного з учасників групи суд відправив за грати на 10 років 2 місяці, також позбавивши нажитого.

Щодо інших двох членів групи провадження закриті у зв’язку з їх смертю.