Взаємодіючи з Управлінням боротьби з наркозлочинністю в Одеській області Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції України, співробітники Управління протидії контрабанді наркотиків та зброї Одеської митниці під час аналізу загального потоку міжнародних поштових відправлень, звернули увагу на посилку з дитячими речами та харчуванням. Вона направлялась з Одеси до Алмати на адресу громадянина Казахстану.

 За результатами аналітично-пошукових заходів одеські митники направили інформацію колегам з Казахстану про можливе переміщення у цій посилці наркотичних засобів під виглядом дитячого харчування, іграшок, харчових добавок тощо.
Повідомлення було надіслано захищеним каналом міжнародного зв’язку Всесвітньої митної організації «CenComm».
Після прибуття міжнародного поштового відправлення до місця призначення, алматинські митники здійснили ретельний митний огляд ризикової посилки. 
Підозри одеських митників справдилися: їх казахські колеги знайшли 200 таблеток різних кольорів, форм та маркувань, зокрема «red bull», «69», «TESLA», «duplo», «NASA», а також пакет з білим порошком «Кокос, 5 г». 
Наркотичні речовини знаходилися у вівсяно-пшеничній каші в герметично запакованій поліетиленовій упаковці дитячого харчування, яка зовні була схожа на заводське пакування.
Портативний аналізатор наркотиків TruNarc ідентифікував білий порошок як гідрохлорид кокаїну, а таблетки як MDMA - синтетичний наркотик, так званий екстазі.
Успішна реалізація стала результатом взаємодії одеських митників з Управлінням боротьби з наркозлочинністю в Одеській області Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції України та Департаментом державних доходів по місту Алмати в межах співпраці, передбаченою Програмою глобального контролю за міжнародними контейнерними перевезеннями. 
До програми, яку впроваджує Всесвітня митна організація та Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC), Україна приєдналася у січні 2018 року. Саме тоді в Одеській митниці було створено підрозділ портового контролю, аналоги якого функціонують у 52 країнах світу. 
Виявлені наркотики - це наочний приклад ефективності міжнародного митного співробітництва, взаємодії з правоохоронними органами та налагодженої системної роботи одеських митників у напряму боротьби з контрабандою наркотичних засобів.
Українські та казахські митники свою роботу зробили. Далі справа – за правоохоронцями.