Військкомати продовжують вручати повістки українцям на вулицях тому, що поїздки за домашніми адресами військовозобов’язаних є малоефективними.

Робити це не довелося б, якби чоловіки вчасно сповіщали б територіальні центри комплектування про переїзд чи зміну інших важливих даних. Про це повідомив начальник управління персоналом штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач. Він підкреслив, що роздача повісток у громадських місцях не порушує законодавство. Представники ТЦК разом з органами поліції можуть перевірити документи чоловіка, встановити його особу й видати повістку про необхідність надати актуальні відомості до військкомату. Горбач зазначив, що військовозобов’язані практично ніколи не повідомляють ТЦК про те, яку освіту вони здобули, куди переїхали, коли побралися чи розлучилися, чи з’явилися у них діти.

“Якби військовозобов’язані самі подавали оновлені дані до територіальних центрів, ніхто не ловив би їх на вулицях”, – підкреслив представник Сухопутних військ ЗС України. Він заявив, що у випадках, коли співробітники військкоматів приїжджають до українців за домашніми адресами, двері нерідко ніхто не відчиняє. “Саме тому начальники територіальних центрів обирають місця, де багато людей”, – додав Горбач.