В Одесі у парку Шевченка 23 січня обвалилася фасадна стіна будівлі колишнього пологового будинку №6. Маєток звели на початку XX століття як приватне житло заможного одесита. Наразі це місцева пам’ятка архітектури.

У будівлі колишнього пологового пошкоджена внутрішня стіна, частково зруйнований дах. На початку двохтисячних років пологовий будинок закрили, будівлю повинні були відремонтувати у 2021 році. Маєток обнесли парканом, але реконструкцію не здійснили.

В Одеській міськраді ремонт не коментують посилаючись на те, що будівля є приватною власністю.

 

Двоповерховий маєток Гавсевича на Чорноморській, 1 визнано пам’яткою архітектури, розповіла Суспільному гідеса Наталія Власенко:

“Цей маєток з’явився вже у ХХ ст, а саме у 1902 році за проєктом архітектора Гальперсона… І на замовлення Антона Гавсевича, який був директором Одеського приватного ломбарду, ось з’явився цей маєток, який сьогодні є пам’яткою архітектури під назвою “Маєток Гавсевича”.

“Сам будинок був гарно оздоблений маскаронами, нішами, різною ліпниною. Був гарним всередині й естетичним зовні. І плюс саме розташування — це була дача Ланжерон… Вже у радянський час у 30-ті роки тут відкривається Одеський технікум торгівлі, який тут був до початку 60-х років. А вже у 60-ті роки будинок обладнують під Одеський пологовий будинок №6″, — пояснила Наталія Власенко.