Каптан використовується в виноградарстві для лікування плодів від гнилі. Такий неприємний сюрприз з Одеської області виявили у вині, яке експортували з України до Польщі. 

Про це розповіли в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області.

Про небезпечне віно Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомила європейська система швидкого реагування по харчових продуктах та кормах #RASFF від 14 серпня 2023 року № 2023.5493 щодо виявлення каптану у виноградному вині «Кагор». Дата розливу: 13.07.2023 Продукція експортувалось з України  (виробник: ПрАТ «Харчовик», вул. Заводська 34, м. Болград, Болградський р-н, Одеська обл., 68702) до Польщі (імпортер: Partner Center Sp. z o.o., Łódź).

Звертаємося до операторів ринку У разі виявлення вказаного вантажу в обігу просимо повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області, – йдеться у повідомленні

Звертатися треба: м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6
 (048) 716-13-01
 gu@odesa.consumer.gov.ua

Каптан це пестицид загального застосування, який належить до класу фунгіцидів фталімідів, має високу фунгіцидну і слабку бактерицидну активність та використовується як високоефективний замінник бордоської рідини, спрямований на профілактичний захист винограду проти таких хвороб як-от парша, мілдью, оїдіум тощо. Сприяє підвищенню лежкості плодів у період зберігання, проте при обробці виноградної лози каптан негативно впливає на спиртове бродіння, гальмує розвиток дріжджових грибів. Для людини каптан вважають потенційним канцерогеном у тривалих високих дозах.