Серед нових випадків звернень через недотримання мовного закону в регіоні - викладачі, які вчать студентів російською, та депутати, які не спілкуються державною.

Про це на брифінгу в Media Center Odesa розповіла представниця уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярослава Вітко-Присяжнюк.

На першому місці за кількістю звернень щодо недотримання мовного закону стабільно залишається Київ, а ось за друге та третє змагаються, змінюючи один одного, Одеська та Харківська області.

В першу чергу, це звернення, які стосуються сфери обслуговування, мова інтернет ресурсів, мова реклами, вивіски, оголошення, поодинокі випадки у сфері освіти, охорони здоров’я та сфера урядовців, – розповіла Ярослава Вітко-Присяжнюк.

Нещодавно були звернення з Одеси через викладання в університеті російською мовою.

Нами проводились заходи контролю, складені декілька адміністративних протоколів. І що парадоксально, ці викладачі чудово розмовляють українською мовою. Частіше поясняють, що студенти запитали російською. І така ситуація, що одні студенти запитають російською, а інші знімають це на відео і надсилають нам. Здебільшого, це випадки на дистанційному навчанні, – додала Вітко-Присяжнюк.


Також було складені протоколи на двох депутатів, які спілкувалися російською під час сесії. Для чиновників штраф за недотримання закону складає більше 8 тис. грн, хоча якщо порушення сталося вперше, їм загрожує лише профілактична розмова. Частіше на недотримання закону скаржаться саме одесити, а не переселенці.