Президент США Джо Байден застеріг Іран від завдання удару по Ізраїлю. Про це глава Білого дому сказав 12 квітня, відповідаючи на запитання ЗМІ, відеозапис опублікував C-SPAN.

У США вважають, що Іран може розпочати прямий напад на Ізраїль до кінця дня 12 квітня, повідомляли ЗМІ.

Байдена запитали, яке його послання до Тегерану на тлі побоювань про удар Ірану, який готують, по союзнику США Ізраїлю.

"Не робіть цього", – коротко відповів американський президент.

Після цього Байден пішов до виходу, але повернувся і додав: "Ми віддані захисту Ізраїлю. Ми підтримаємо Ізраїль. Ми допоможемо захистити Ізраїль, й Іран не досягне успіху".

КОНТЕКСТ

1 квітня будівля іранського посольства в Дамаску (Сирія) зазнала авіаудару, який місцеві ЗМІ назвали актом агресії Ізраїлю. Він призвів до масштабних руйнувань і пошкодження сусідніх будівель. За деякими даними, атакував літак F-35.

Reuters зазначав, що внаслідок удару загинуло від п'ятьох до сімох осіб, один із них – Мохаммад Реза Захеді, старший командир Корпусу вартових ісламської революції (КСІР). Із посиланням на іранське державне телебачення ЗМІ проінформував, що загинуло кілька іранських дипломатів. Іранське агенство Tasnim написало, що внаслідок удару вбито шестьох людей, і уточнило: удару зазнала будівля біля посольства, а не саме посольство.

США та Ізраїль вважають "неминучим" напад Ірану на американські й ізраїльські об'єкти на Близькому Сході, повідомили в Білому домі 6 квітня.

ЗМІ написали 11 квітня, що Іран дав зрозуміти США, що "контрольовано" відповість на ймовірний напад Ізраїлю на його посольство в Сирії, але так, щоб уникнути серйозної ескалації. Зокрема, Іран планує "використовувати регіональні маріонетки для проведення низки нападів на Ізраїль", зазначило The Times of Israel.