Високий представник Європейського союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що чекає "сміливих рішень" щодо розширення військової допомоги для України від спільної зустрічі міністрів закордонних справ і оборони країн ЄС 22 квітня. Про це він написав 11 квітня в соцмережі Х.

Дипломат зазначив, що Росія цього дня знову здійснила "варварські атаки" на українське населення і критичну інфраструктуру, і звернувся до міністрів Євросоюзу напередодні засідання Ради ЄС із закордонних справ 22 квітня.

"Лише словами [президента країни-агресора РФ Володимира] Путіна не зупинити. Ми маємо надати більше військової підтримки. Ми маємо пришвидшити й розширити військову підтримку України... Я чекаю сміливих рішень на спільній зустрічі міністрів закордонних справ і оборони ЄС 22 квітня з [українськими міністрами] Дмитром Кулебою й Рустемом Умєровим. ЄС підтримає Україну хай там що", – написав Боррель.

Головний дипломат ЄС наголосив, що Євросоюз має надати Україні системи протиповітряної оборони, ракетні батареї "земля – повітря" для перехоплення російських ракет, захисту міст і критичної інфраструктури.

"Ми багато робимо. €31 млрд на військову допомогу Україні, і ми підтримуємо нашу оборонну промисловість, щоб наростити виробництво ракет і боєприпасів у Європі. Ми зробимо більше. Ми маємо посилити оборонну промисловість України. Фонд допомоги Україні сприятиме закупівлі, виробництву й доправленню боєприпасів", – пообіцяв Боррель.

Він додав, що запропонував уряду України організувати спільний форум української оборонної промисловості у травні.