В Одесі власники знищених через російські обстріли квартир досі не отримали компенсацію від держави на придбання нового житла.

Про це стало відомо під час засідання Виконавчого комітету Одеської міської ради.

Фото: Інтент 

За словами мера Геннадія Труханова, людям у найкоротші терміни допомогли оформити документи за знищене майно, процедуру скоротили майже вдвічі, але власники квартир кошти поки що не отримали.

Під час Виконкому пояснили, що на сьогодні Міністерство інфраструктури не виділяє кошти на придбання житла. Попри те, що для п'яти квартир на проспекті Добровольського, 134 та трьох квартир на Картамишевській, 14 вже знайдено нове житло і підготовлено договори купівлі-продажу, фінансування поки що відсутнє. Міністерство пояснює затримку тим, що на бюджетних рахунках наразі немає коштів для проведення цих угод. Очікується, що найближчим часом Міністерство наддасть інформацію про терміни виділення необхідних коштів.

Перший заступник міського голови Олександр Філатов додав, що з середини квітня висить 15 заявок на компенсацію, які досі не забезпечені грошима. Людям, які подали заявки, підтвердили все необхідне в системі, але кошти на компенсацію досі не виділені.

 Труханов дав протокольне доручення, а саме оформити лист на військову адміністрацію — як районну, так і обласну — з інформацією про затримку виплат по лінії пошкодженого майна.

22 травня депутати Одеської міської ради затвердили зміни у бюджет міста зі збільшенням видатків на 36 мільйонів гривень. Гроші направлять бригадам, які воюють на Харківщині.

3 квітня комісія затвердила  надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської федерації проти України.