Стратегічний Кременчуцький НПЗ Укртатнафти може бути оголошений банкрутом через дії Сергія Корецького. Про це йдеться у дописі народного депутата Олексія Кучеренка, який опублікував його на своїй сторінці у Facebook, передає Комерсант український.

Він наголошує, що Корецький використовує своє подвійне призначення, щоб маніпулювати фінансовими потоками між двома державними компаніями.

За словами Кучеренка, нещодавно виявилося, що метою Сергія Корецького було викачування грошей з однієї компанії на користь іншої, фактично приносячи першу до банкрутства. При цьому він отримував величезну зарплату в обох компаніях і роздмухував міф про свою успішність. Однак мало що відомо про роботу «Укртатнафти» та її фінансові звіти.

Опублікований звіт про перше півріччя 2024 року підтвердив висновки експертів про вигаданий прибуток Укрнафти. Зазначається, що собівартість реалізованої продукції в цьому періоді (31,52 млрд грн) у 2,2 раза перевищує собівартість у першому півріччі 2023 року (14,27 млрд грн), в той час, як валовий дохід лише зріс на 25%. Така ситуація відповідає ринковому зростанню цін на газ і нафтопродукти. Зазначається, що існують факти оборудок Укрнафти з нафтопродуктами за низькою собівартістю. Крім того, цілком логічно пов’язати зменшення прибутку Укрнафти з позовами, які компанія пред’явила до Укртатнафти (в обох компаніях керує пан Корецький) на суму близько 6 млрд грн, що відповідає скороченню прибутку Укрнафти у 2024 році.

Окрім того, народний депутат пише про те, що не так давно стало відомо й про руйнування технологічних установок і резервуарів на Кременчуцькому НПЗ Укртатнафти через воєнні дії у 2022 році. Однак до цього часу в резервуарах перебувала нафта Укрнафти, яку було необхідно переробити, щоб отримати нафтопродукти. Фактичний менеджмент Укртатнафти прийняв правильне рішення, переробивши нафту і зберігаючи необхідні нафтопродукти для країни. У листопаді 2022 року Міноборони придбало контрольний пакет акцій Укртатнафти, і Корецький став керувати компанією. У цей період він провів інвентаризацію залишків нафти й нафтопродуктів, водночас фіксуючи відсутність нафти та звертаючись до правоохоронних органів зі звинуваченнями в крадіжці. Однак у 2022 році країні були необхідні саме нафтопродукти, а не нафта.

А далі Корецький облікував виявлені надлишки нафтопродуктів за нульовою собівартістю та продав їх Укрнафті, яку також очолює. Отримані нафтопродукти Укрнафта продала за ринковими цінами та отримала високий прибуток. Однак ці факти стали здобутком і були поширені по ЗМІ. Загалом, приховані маніпуляції пана Корецького свідчать про його нечесний підхід і прагнення особисто збагатитися коштом державних компаній.

Наприкінці Олексій Кучеренко закликав владу втрутитися у ситуацію, щоб запобігти фінансовій катастрофі для «Укртатнафти», оскільки її діяльність є критично важливою для забезпечення країни паливом у воєнний час.