В першій половині жовтня по території Одеської області переважала тепла як для даного часу погода із випадінням опадів різної інтенсивності.

 В другій половині місяця встановилась антициклональна погода і до кінця жовтня спостерігалась суха помірно тепла погода, а часом достатньо прохолодна із заморозками на поверхні ґрунту й місцями у повітрі. Детальніше про те, як такі погодні умови вплинули на розвиток сільськогосподарських культур, розповіли у Гідрометцентрі Чорного та Азовського морів, передає видання «Південь сьогодні».

Середньомісячна температура повітря в більшості районів становила 11-12°, в прибережній зоні – 14° тепла, що на 1-2° вище за норму, але на 2-4° нижче торішніх значень. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалась до 23-27° тепла. Мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася до -3,+2°, в прибережній зоні – 5° тепла.

Поверхня ґрунту охолоджувалася до мінус 1-3°, в прибережній зоні – 2° тепла. Мінімальна температура повітря на висоті 2 см від поверхні ґрунту знижувалася до мінус 4-5°. Заморозки у більшості районів (окрім прибережної зони) відмічались упродовж 4-10-ти днів місяця. Середньомісячна температура ґрунту на глибині 10 см становила 13-16° тепла.

Кількість випавших опадів у жовтні знаходилась в межах 23-74 мм або 61-195% від місячної норми.  Середньомісячна відносна вологість повітря становила 73-83%.

Вітер переважав слабкий та помірний. У південно-західних районах упродовж 1-2-х днів місяця відмічалось посилення швидкості вітру до 15-19 м/с.

У жовтні завдяки достатньому рівню тепло- і вологозабезпечення умови для початкового розвитку озимих культур були цілком сприятливими. Лише в окремі періоди внаслідок зниження температурного режиму і повільного накопичення ефективного тепла вони були задовільними. Формування вегетативної маси рослин відбувалося в основному за рахунок денних температур.

Станом на 31 жовтня в озимих культур, засіяних в третій декаді вересня, на більшості площ спостерігалось масове кущіння. Кущистість становила 1,5-2,3 стебла у середньому на одній рослині. На посівах першої декади жовтня рослини знаходились у фазах розвитку 3-й листок, утворення вузлових коренів. Стан посівів переважав добрий та задовільний.

На 28 жовтня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту становили 23-34 мм і були достатніми для нормального розвитку озимих культур, місцями зменшились до недостатніх – 17-20 мм. Вологозапаси метрового шару ґрунту під озимими культурами на більшості площ становили 81-142 мм, що відповідає 63-78% від НПВ, на низці площ не перевищували 40-66 мм (30-40% від НПВ), на зябу – 72-144 мм (54-79% від НПВ).