Співробітники Служби безпеки України викрили та припинили деструктивну діяльність керованої з РФ мережі інтернет-агітаторів, які діяли на території Дніпропетровської, Херсонської, Полтавської та Закарпатської областей. Про це інформує INTERFAX-Україна

 (https://ua.interfax.com.ua/news/general/718601.html). 

Як повідомляє прес-центр СБУ, задокументовано, що за завданням російських кураторів зловмисники скоординовано поширювали в соцмережах матеріали із закликами до порушення територіальної цілісності України та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

"Так, на Дніпропетровщині оперативники спецслужби встановили особу уродженця Донецька, який розповсюджував матеріали на підтримку анексії АР Крим та окупації ОРДЛО, закликав до фізичного знищення міфічних "українських фашистів" і просував ідеї "російського світу", - йдеться в повідомленні.

Крім того, на Херсонщині правоохоронці викрили на розповсюдженні деструктивного контенту жителя міста Олешки. За даними попереднього слідства, чоловік розповсюджував в одній із заборонених соцмереж антиукраїнські матеріали, виправдовував російську збройну агресію проти України та закликав до приєднання окремих областей до Росії.

СБУ також викрила агітатора з міста Берегового Закарпатської області, який, як встановили правоохоронці, через низку акаунтів у соціальних мережах закликав громадян підтримати відділення Закарпатської області від України.

У Полтавській області оперативники припинили діяльність мешканки міста Горішні Плавні, яка на персональній сторінці в забороненій соцмережі розміщувала публікації з пропагандою сепаратизму. Інтернет-агітатор активно брала участь у діяльності понад 20 спільнот антиукраїнського спрямування, які охоплювали аудиторію понад 100 тис. користувачів.

"Кіберфахівці відзначають, що активізація мережі інтернет-агітаторів збігається з так званими тарифними протестами. Встановлено, що на замовлення іноземних кураторів фігуранти підбурювали користувачів соцмереж до участі в акціях протесту та порушення громадського спокою", - додали у відомстві.

Наразі дії зловмисників кваліфіковані за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Слідчі органів безпеки оголосили їм про підозру.