У Столиці під стінами білоруського посольства активісти ГО "Ардіс" провели акцію, за допомогою якої ще раз нагадали громадськості про окупаційну політику Кремля, спрямовану на "інтеграцію" з Білоруссю.

Участь в заході взяли близько 30 осіб. Активісти тримали в руках плакати з написами "Білорусь - це Європа" і "Незалежнасць yoсць Свабода».


 

Також, за допомогою проектора вивели на будівлю посольства написи "Війна Росії - не війна Білорусі", "Білорусь - збережи свою незалежність", "Путін - загроза всьому людству", і карикатури, зокрема, президента РФ Володимира Путіна.

"Активісти своєю акцією хочуть звернути увагу на два ключові події. По-перше, це військові навчання на території Білорусі, які зараз проходять, а по-друге, це вчення на території РФ, які не відповідають заявленому формату ", - заявив голова ГО" Ардіс "Юрій Федоренко.

Також він повідомив, що "на території Білорусі могли проводитися навчання, досвід з яких може бути використаний при окупації України".

Під час акції учасники заходу звернули увагу на, як вони відзначили, злочинні дії РФ в Білорусі. Як переконані активісти, Росія хоче мати вплив у всіх країнах пострадянського простору і тому "навряд чи розглядає Білорусь як рівноцінного союзника".

Тому, як уточнили організатори акції, в такому контексті існує реальна загроза проведення в Білорусі «Придніпровського» або «абхазького» сценарію.

Поруч з активістами під час заходу було близько 15 правоохоронців. Акція пройшла мирно, без сутичок і провокацій.  

Як повідомлялося, в Білорусь 9 серпня в минулому році почалися масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко. Влада жорстоко придушує виступи, проти опозиції застосовуються репресії. Більшість демократичних країн світу, в тому числі Україна, не визнають легітимність режиму Лукашенка.

10 вересня військовослужбовці Росії та Білорусі вранці почали практичні дії на срвместних стратегічних навчаннях "Захід-2021". Просторовий розмах навчань становить понад дві тисячі кілометрів - від акваторії Балтійського моря в Калінінградській області до полігонів в Нижегородської і Воронезькій областях (недалеко від кордонів України).

Практичні дії військ стартували одночасно на 9 російських полігонах і в акваторії Балтійського моря, а також на 5 полігонах в Білорусі. У навчаннях беруть участь близько 200 тис. Військовослужбовців, понад 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, в тому числі понад 290 танків, понад 240 знарядь, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також до 15 кораблів.

З них на території Білорусі залучено 12,8 тис. людина, в тому числі до 2500 російських військовослужбовців, понад 30 літаків і вертольотів, до 350 одиниць бойової техніки, в тому числі близько 140 танків, до 110 гармат, РСЗВ і мінометів.

При цьому російське військове відомство стверджує, що максимальна кількість залученого на навчання особового складу військових частин під єдиним оперативним командуванням, що підпадають під дію Віденського документа 2011 про заходи зміцнення довіри і безпеки, на території РФ нібито не перевищить 6400 осіб.

Окремо повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін і Олександр Лукашенко узгодили 28 програм щодо поглиблення, як вони заявили, "інтеграції" двох країн.

При цьому міжнародні експерти вважають, що насправді Росія приєднує Білорусь.