Департамент міського господарства Одеської міської ради цьогоріч уклав 71 угоду про капітальний ремонт житлового фонду, а саме електромонтажні роботи по пасажирських  ліфтах на загальну суму 69,07 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Філія «Одесліфт» ПрАТ «Виробниче об’єднання «Стальканат-Сілур» отримає 48,32 млн грн. (70%) за демонтаж, монтаж, обрамлення дверей шахти і пусконалагоджувальні роботи для 53 ліфтів у 53 будинках, а ТОВ «Гранд Портал Сервіс» – 20,75 млн грн. (30%) за модернізацію і пусконалагоджувальні роботи для 35 ліфтів у 18 будинках.

Вартість усіх договорів менша від порогу в 1,50 млн грн., після якого департамент мав би проводити відкриті торги зі щонайменше двома учасниками. Таке дроблення закупівлі дозволило проводити закупівлі, укладаючи угоди з непрозоро обраними підрядниками.

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси до договорів не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Одеський виробник канатів, строп, дротів і сіток «ВО «Стальканат-Сілур» належить колишньому голові Одеської ОДА Володимиру Немировському.

Загалом з 2016 року філія «Одесліфт» ПрАТ «ВО «Стальканат-Сілур» отримала підрядів на 698,22 млн грн., яких 641,14 млн грн. – без торгів у підрозділів Одеської міськради.

Створеною в 2017 році одеською фірмою «Гранд Портал Сервіс» зі статутним капіталом 1 тис грн. володіють Дмитро Захаренко та Олександр Юдов. За даними «YouControl», раніше вона під назвою «Інтергранд Сервіс» належала Дмитру Лозі та Олесі Міркун.

Дмитро Захаренко також володіє одеським ТОВ «Керуюча компанія «Євроформат», яке займається комплексним обслуговуванням об’єктів і прибиранням. Назва цієї компанії схожа на назву київського виробника ліфтів ТОВ «Завод Євроформат», записаного на директора Ігоря Ткаченка, ПрАТ «Компанія з управління активами «Славутич-Інвест» Сергія Ткаченка та ТОВ «Завод Хіт Технологія» Віктора Калмаза і тієї ж самої КУА. За даними ЗМІ, «КУА «Славутич-капітал» підконтрольне дніпровському бізнесмену Геннадію Корбану, який офіційно очолював інші підприємства з такою ж назвою (ТОВ «Славутич капітал», ТОВ «Депозитарно-фондова компанія «Славутич капітал»).

У 2016-2019 роках «Євроформат» очолив Топ-5 виробників ліфтів за обсягом підрядів КП «Київбудреконструкція», отриманих їхніми дилерами, із сумою 339,54 млн грн. (56%).

Загалом із 2017 року «Гранд Портал Сервіс» отримав підрядів на 49,44 млн грн., з яких майже всі – без торгів у Департаменту міського господарства Одеської міськради, крім двох через торги у КП Житлово-комунальний сервіс «Черьомушки» Одеської міськради.

Джерело