Держсекретар Ентоні Блінкен виступив зі спеціальною заявою про «військові злочини російських військ в Україні» повідомляє “Голос Америки”.

 

Держдепартамент офіційно заявляє, що російські військові в Україні вчинили військові злочини. Американська оцінка заснована на ретельному аналізі доступної інформації з відкритих та розвідувальних джерел.

Держсекретар заявив, що США добиватимуться того, щоб особи, винні у скоєнні військових злочинів, понесли відповідальність за скоєне. США будуть використовувати всі доступні інструменти, включаючи кримінальне переслідування.

За словами Блінкена, «з початку нічим не спровокованої та несправедливої ​​війни президент Росії Володимир Путін розв’язав безжальне насильство, яке призвело до загибелі та руйнувань по всій Україні».

Як наголошується в заяві голови Держдепартаменту, внаслідок військових дій російських військ зруйновано багатоквартирні будинки, школи, лікарні, критично важливі об’єкти інфраструктури, торгові центри та викручений цивільний транспорт та машини швидкої допомоги, внаслідок чого тисячі ні в чому не винних мирних жителів, були вбиті чи поранені.

Держсекретар Блінкен зазначив, що «багато з об’єктів, по яких завдавали ударів російські війська, були чітко ідентифіковані як (об’єкти, що використовуються цивільними особами). У тому числі – маріупольський пологовий будинок, як було зазначено у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини від 11 березня.

Аналогічно кваліфікується удар по будівлі театру в Маріуполі, поряд з яким було чітко написано слово «діти», написано російською, великими літерами, щоб це слово було видно з повітря».

У заяві Блінкена зазначається, що «війська Путіна використовують ту саму тактику, що застосовувалася у Грозному та в сирійському Алеппо, де за допомогою бомбардувань мирних міст вони намагалися зламати волю їхніх мешканців. І спроба зробити те саме в Україні знову вразила світ, і, за словами президента Зеленського, «занурила народ України в море крові та сліз».