Міністр оборони Великобританії Бен Воллес повідомив вчора, що Сполучене Королівство відправить в Україну потужні реактивні системи залпового вогню. Це допоможе захиститися від Росії, повідомляє CNN.

 

Він уточнив, що мова йде про пускові установки М270 MLRS на гусеничному ході. Ракети здатні вражати цілі на відстані до 80 кілометрів (49,7 миль). Постачання зброї американського виробництва було узгоджено з рішенням США надати Україні свою високомобільну артилерійську ракетну систему М142 HIMARS. Вони мають однаковий калібр ракет 227 мм.

«У міру того, як змінюється тактика Росії, має змінюватися і наша підтримка України. Ці потужні реактивні системи залпового вогню дозволять нашим українським друзям краще захистити себе від жорстокого використання Росією далекобійної артилерії, яку сили Путіна використовували без розбору, щоб зруйнувати міста», – додав Бен Воллес.

Британський уряд також заявив, що українські військові навчатимуться використовувати пускові установки у Великобританії, щоб ефективність пускових установок була максимально ефективною.

Різниця між М142 HIMARS та М270 MLRS полягає у мобільності та кількості ракет для пуску. М142 HIMARS має тільки 6 ракет та здатна пересуватись на швидкості 80 км/год. М270 MLRS має 12 ракет і на гусеничному ході розвиває максимальну швидкість 64 км/год.