Напис на дошці буде в наступній редакції: «Тут і на прилеглій території в ХV-XVIII ст. була фортеця і місто Кочубіїв-Хаджибей - місце бойової слави українських козаків. У 1795 році отримало назву Одеса».

 Про це повідомляє одеський історик Олександр Бабіч.

20 липня в Одесі відбулося чергове засідання історико-топонімічної комісії, під час якої розглянули 63 питання.

Прийнято рішення про позбавлення Одеси російських назв: Щукіна, Червоного, Гефта, Метрополітенівська, Пестеля, Москвіна, Спартаківська, Трудових резервів, Яблочкіної та інших.

Після громадських слухань та рішення сесії в місті мають з’явитися: вул. Одеської Громади, Єфремова, Карпенко-Карого, Бурлюка, Соні Делоне, Лазурського, Михайла Жука, Ніковського, Леся Курбаса, Миколи Костомарова, Яна Длугоша, Антоновича, Юзефа Крашевського і ще більше півтора десятка українських вчених, поетів, письмеників, які мають безумовне відношення до Одеси.

Дуже дискусійним було питання про пам’ятну дошку на честь Хаджибея. Це питання неодноразово виносилося. І знов була дуже гаряча дискусія, зазначив історик. Нарешті прийняли рішення що вона з’явиться на Приморському бульварі в такій редакції: «Тут і на прилеглій території в ХV-XVIII ст. була фортеця і місто Кочубіїв-Хаджибей – місце бойової слави українських козаків. У 1795 році отримало назву Одеса».

Додатково я з голосу вніс пропозицію почати процес присвоєння назв одеських вулиць на честь героїв, які загинули на цій війні. Як ви пам’ятаєте, я писав, що ми хотіли це розпочати після Перемоги, і на це були зрозумілі причини. Але під час однієї з зустрічей мені запропонували безумовно правильний варіант підбору прізвищ: Герої України і кавалери трьох ступенів ордену «За мужність». Це дає зрозумілий критерій. Я радий, що комісія одностайно підтримала мою пропозицію. Тож найближчими днями ми на робочій групі розпочнемо роботу над списком і підбором вулиць. Готовий слухати ваші пропозиції (скажімо по адресах, де ці герої жили та т.і.),- додав Олександр Бабіч.