За даними синоптиків, в Україну повертається екстремальна спека, а це означає, що ризиків для здоров'я побільшає. Медики радять звернути увагу на своє здоров'я під час прогулянки вулицею, виконувати прості правила питного балансу, а також не забувати про тих, хто потребує допомоги найбільше: це немовлята, люди похилого віку та хронічно хворі.

 

Поради для гарного самопочуття у спекотні дні – дали від МОЗ.

Медики зазначили, що спека може спровокувати виснаження та тепловий удар, а також загострити наявні захворювання. Зокрема, серцево-судинні, респіраторні та ниркові.

Якщо ваші близькі належать до груп ризику, поцікавтеся, чи п’ють вони достатньо води, чи потрібна їм допомога. Залишайтеся на зв’язку з тими, хто може бути під ризиком погіршення здоров’я внаслідок спеки, частіше цікавтеся їхнім самопочуттям, – зауважили фахівці.

Запобігти поганому стану здоров’я можна, дотримуючись простих правил:

– Уникайте перебування на вулиці у найспекотніші години (з 10 до 18);

– якомога більше часу намагайтеся перебувати в приміщенні з кондиціонером;

– пийте багато рідини, навіть якщо ви не відчуваєте спраги;

– охолоджуйте шкіру;

– обережно плануйте спортивні активності;

– їжте легку збалансовану їжу;

– відмовтеся від алкоголю;

– ніколи не залишайте дітей або домашніх тварин в машині.

Зазначимо, до групи найбільшого ризику під час високої температури повітря входять люди віком від 65 років, діти віком до двох років, а також люди з хронічними або психічними захворюваннями.

У дуже спекотні дні варто бути уважними до свого здоров’я та стану людей навколо. Якщо вам або комусь із тих, хто поряд із вами, раптом стало зле – не зволікайте, звертайтеся по медичну допомогу, – додали в МОЗ.