Білорусь не вступає у війну проти України на боці країни-агресора РФ через потужні укріплення і значне угруповання українських військ на кордоні. Про це на брифінгу для ЗМІ повідомив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, відеозапис 12 квітня опублікував у Telegram пропагандист ВДТРК Павло Зарубін.

"Якби ми сьогодні вступили у війну проти України, це б нічого не дало. Тому що в них кордон із Білоруссю забарикадовано так, що туди не підійти", – пояснив Лукашенко.

Він додав, що кордон з Україною "повністю заміновано й забетоновано".

За твердженням Лукашенка, на ділянці білоруського кордону перебуває 120 тис. українських військових. Він вважає, що українське командування хоче "кинути на фронт проти Росії [ці сили], а тут французів поставити". Лукашенко, за його словами, "чекає"

КОНТЕКСТ

Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдавання по Україні ракетних і авіаударів.

Лукашенко визнав, що його країна бере участь у війні Росії проти України, але нібито "нікого не вбиває й нікуди не скеровує своїх військових". У РНБО України вважають, що президент країни-агресора РФ Володимир Путін схиляє Лукашенка до прямої участі у воєнних діях.

24 січня 2023 року Лукашенко заявив, що Україна нібито пропонувала Білорусі укласти "пакт про ненапад", пізніше він повторив це. Глава Української держави Володимир Зеленський наголосив, що Україна "не збиралася й не збирається нападати на Білорусь", але, з огляду на те, що в російських військ у цій державі "військовий шенген", усім українським військовим "поставлено завдання готуватися до будь-яких викликів".

16 лютого Лукашенко заявив, що "готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку": якщо з України "хоч один солдат прийде на територію Білорусі". Водночас він наголосив, що білоруси не хочуть війни.

1 квітня Генштаб ЗСУ зазначав, що керівництво Білорусі й далі підтримує російську агресію проти України. Зокрема, на території Білорусі навчають територіальні підрозділи російської армії.

2 квітня 2024 року Лукашенко заявив, що Білорусь готується до війни. За словами Зеленського, в Україні поки не бачать "ніяких планів, загроз і потужностей" із Білорусі.