У Верховній Раді зареєстровано проєкт № 11440, який має забезпечити механізм державної реєстрації права власності на нерухоме майно за відсутності доступу до матеріалів підприємств БТІ.

 

Як пояснила співавторка проєкту Олена Шуляк, наразі щоб отримати компенсацію за зруйноване чи пошкоджене житло, воно має бути внесене до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП) або має бути надано витяг з БТІ. І якщо в умовному "мирному тилу" БТІ працює, то для прифронтових територій отримати витяг БТІ на права власності на житло, а отже і на компенсацію, буває просто неможливо, і тоді єдиним варіантом залишається суд, що саме по собі є непростим і тривалим процесом (ДРРП запрацювало в 2013 році, і якщо з вашою нерухомістю відбувалися якісь процедури (продаж, купівля і т.д.), то вона вже автоматично є в ДРРП).

Зареєстрований проєкт значно спростить процес підтвердження права власності на нерухомість. Реєстратори та нотаріуси зможуть вносити дані до Державного реєстру речових прав на підставі належно оформлених паперових правовстановлювальних документів без потреби верифікації інформації від БТІ, якщо доступ до архівів втрачено або вони були знищені.

Тобто цей законопроєкт дозволить громадянам, які втратили житло в зоні бойових дій і де втрачено чи не працюють БТІ, піти до нотаріуса чи реєстратора і внести відомості про нерухомість у ДРРП.