У Білорусії визнання телеграм-каналів екстремістськими відбувається досі. Понад 200 груп у месенджері вважаються небажаними, а підписники можуть отримати реальні терміни.

Поки що така тенденція простежується за репости, лайки та коментарі, проте незабаром люди можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за те, що є підписниками небажаних каналів у месенджері.

Республіка Білорусь ніколи не мала дієвої демократичної системи. Тоталітарний режим Лукашенка від початку придушував будь-яку опозиційну силу. Після президентських виборів у 2020 році легітимність диктатора остаточно припинила своє “існування”. Однак сам Лукашенко був з цим незгодний, тому що , “у його Білорусії народ любить свого президента”. Проте більшість білорусів були незгодні з думкою диктатора і вийшли на протести. Жорстокі побиття та затримання, а також паралельне блокування незалежних джерел інформації змусило опозиційно налаштованих громадян піти у підпілля. Так, було створено величезну кількість телеграм-каналів, де публікувалися новини без цензури влади. Розуміючи, що за допомогою груп у месенджерах люди продовжують “любити” батьку по-своєму, Лукашенко вирішив блокувати телеграм-канали, а заразом визнати їх екстремістськими.

Першим до цього списку потрапила опозиційна група «Nexta», а головний редактор Роман Протасевич оголошений терористом, потрапивши в один список з Аль-Каїдою, Єгипетським Ісламськоим Джихаду, Групою Ісламського Джихаду і т.д. Поступово список “екстремістських”, а отже, загрозливих безпеці РБ, з погляду Лукашенка, телеграм-каналів зріс до 200, а загальна кількість підписників - до 2 млн. Виходить, що за логікою батьки, як мінімум 2 млн осіб з 9,4 млн жителів Білорусії, повинні бути заарештовані і віддані суду лише за те, що вони є підписниками телеграм-каналів, які транслюють актуальну інформацію, яка хоч і не завжди збігається з офіційними версіями "влади".

З таким підходом для забезпечення життєдіяльності білоруського диктатора не залишиться населення, адже на черзі ще кілька десятків інтернет-ресурсів. Проте, на думку експертів, арешти будуть точковими, щоб залякати решту. Вже зараз можна бачити, як люди починають відписуватись від телеграм-груп, побоюючись за власні життя. Це логічно, адже білоруська “влада” робить чимало вкидів про те, як силовики розправлятимуться з опозиціонерами у в'язницях. Лукашенко убезпечив своє правління, як мінімум, до наступних президентських виборів, обравши “дружбу” з Росією.

Після підписання дорожніх карт про майбутню інтеграцію двох країн, диктатор перебуває під заступництвом свого кредитора Путіна. Білорусам залишається лише поспівчувати, бо після відходу батьки, може прийти умовний “батько”, але вже з боку Росії, і “останній диктатор Європи” здасться не таким уже й поганим правителем.