На Одещині на лимані Малий Сасик зупинилось понад 15 тис особин попелюха. Попелюх – це вид качок, що перебуває під захистом Бонської та Бернської конвенцій, Угоди AEWA та Директиви ЄС про захист диких птахів. Вони сидять на воді не спокійно, а постійно рухаються, зазначив еколог Іван Русєв.

 

Значну частину часу попелюх проводить на воді, добре пірнає на глибину, перебуваючи під водою в середньому до 30 секунд. На поверхні води сидить досить глибоко, опустивши хвіст. Злітає важко, з довгого розбігу, проте летить швидко. Швидко злітають, якщо з’являється хижий птах.

Зараз, на зимівлі попелюх згуртовується в великі зграї в Національний природний парк “Тузлівські лимани”. Живиться попелюх рослинними та тваринними кормами. Навесні та восени переважає рослинна їжа: насіння, корінці та вегетативні частини трав та водних рослин. Влітку та взимку основу раціону складають дрібні безхребетні (водні комахи та їхні личинки, молюски, ракоподібні та черви), а також в меншому ступені земноводні та дрібна риба. В пошуках мушлей серцевидки зазвичай пірнає в лиманах і в прибережній зоні моря.
Загрозливими чинниками для попелюха є знищення водно-болотних угідь під приводом так званої меліорації, забудова берегів водойм, забруднення водойм, забудова берегів річок, знищення птахів мисливцями. Для збереження виду необхідна суворо охорона всіх видів річок та інших водних угідь, а також обмеження полювання, підкреслює еколог.