У Національному природному парку “Тузлівські лимани” на півдні Одещини значні території зафарбувались в багряний колір. Фантастичний ландшафт створює унікальна рослина – Солонець трав’янистий (Salicornia europaea).

 Про це розповів еколог Іван Русєв на своїй сторінці в соцмережі.

“Це дивовижна, і просто фантастична рослина всієї світової флори. Це сукулентний однолітник з соковитим гіллястим стеблом і редукованим листям. Молода рослина забарвлена в смарагдово-зелений колір, а з настанням осінніх холодів набуває пурпурово-червоні, багряні тони і забарвлює береги Тузлівських лиманів в багато відтінків червоного та рожевого кольору”, – пише професор.

Цікавий факт – Солерос європейський їстівний, його вирощують і додають в салати, а також як гарнір до страв з риби і морепродуктів. У Туреччині його називають морський горох чи морські боби та використовують у кулінарії.

Зазначимо, цю рослину можна зустріти на всіх мілководдях або на висохлих прибережних територіях лиманів національного природного парку “Тузловські лимани”, але він характерний для всіх солонувато-водних і солоних лиманів Причорномор’я.