Жовті та сині первоцвіти прикрасили кольорами українського прапора ландшафти Національного природного парку «Тузловські лимани» в Одеській області.
Про появу перших весняних квітів розповів співробітник парку, доктор біологічних наук Іван Русєв.
«Коли наші дикі аборигенні сірі гуси вже сидять на гніздах у плавнях гирла річки Хаджидер, а зграї диких білолобих гусей і червоноволосої казарки активно вже летять із НПП «Тузловські лимани» до тундри, на степових і лісових ділянках уже з'явилися й активно цвітуть жовтенькі та синенькі первоцвіти», — розповів учений.
Він пояснив, що сині квіти це пролісок дволистий (Scílla bifólia), який ще називають блакитним проліском. Жовті відомі як гусяча цибуля або зірочки. Народна назва: жовтоцвіт, жовтий пролісок, гусятник, пташина цибуля.
«Колись, до тотальної оранки, гусячої цибулі на луках і степових ділянках було дуже багато, старі люди розповідали, що на ці луки й галявини навесні завжди опускалися зграї диких гусей, щоб перепочити тут після важкої дороги та пощипати сходи цибулі, яку вони дуже любили і вона давала їм енергію. Ось звідки й склалося повне ім'я жовтої ранньовесняної квітки — гусяча цибуля або українська назва — зірочка», — зазначив Іван Русєв.
Схожі новини